fbpx

O nas

 • LEKE powstało z miłości do dzieci oraz z miłości do natury.
  LEKE po norwesku oznacza „bawić się”.

  Wiele lat mieszkałyśmy w Norwegii wychowując tam swoje dzieci. Kapryśna pogoda nie rozpieszczała, a mimo to nasze dzieci spędzały przynajmniej 4 godziny dziennie na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Dla Skandynawów nie ma złej pogody na spacer. Podstawą są odpowiednie ubrania. Przyjeżdżając do Polski bardzo często obserwowałyśmy jak Nasze dzieci bawią się swobodnie na placu zabaw lub tarzają się po trawie, podczas gdy innym dzieciom rodzice zabraniali usiąść na wilgotnej huśtawce, nie mówiąc już o zabawie w wilgotnym piasku.

 • Zdałyśmy sobie sprawę z tego, że powodem tych lęków jest brak praktycznych ubrań, takich które, będą dobrze zaprojektowane, technicznie spełniały najwyższe parametry, a do tego wzory i motywy będą podkreślały ich wyjątkowy charakter.

  Tak wpadłyśmy na pomysł stworzenia własnej marki odzieżowej LEKE. Czemu nie podarować takich ubrań naszym dzieciom w Polsce? Projektujemy i szyjemy w Polsce. Tworzymy ubrania, które są błotoodporne, chronią przed zimnem i wilgocią, są wytrzymałe, dobrze uszyte, a do tego przyjazne środowisku. Same wymyślamy wzory dlatego są one niepowtarzalne. Współpracujemy z norweskimi przedszkolami. LEKE to marka ubrań całorocznych w których dzieci mają się bawić swobodnie i spontanicznie.

 • LEKE to nie tylko ubrania, to filozofia skandynawskiego stylu życia. Jesteśmy z Twoim dzieckiem wszędzie tam gdzie zimno, wietrznie i deszczowo. Chronimy je i dajemy radość.

  LEKE kocha naturę, chowa się w beztroskiej zabawie, w każdym uśmiechu. “LEKE po polsku” to opowieść o tym jak sprawić by dzieciństwo było proste i beztroskie. To również opowieść o Waszych dzieciach . . . to opowieść o Tobie.

  Dasz się zainspirować?

  Justyna i Kamila